Tipy pro úspěšnou aukci

Pokud chcete, aby se aukce aktivně zúčastnilo co nejvíce dodavatelů a Vaše firma vyjednala ty nejlepší podmínky, pak je dobré řídit se následujícími čtyřmi tipy pro úspěšnou aukci:

  • zajímavý finanční objem poptávky
  • kvalitní komunikace s dodavateli
  • jasné a reálné podmínky pro dodavatele
  • přiměřený počet dodavatelů

Zajímavý finanční objem poptávky

Pro dodavatele by měl být finanční objem poptávky dostatečně zajímavý, rádi se pak aukce zúčastní a budou o zakázku soutěžit. Konkrétní výše zakázky, která je pro každého dodavatele zajímavá, je individuální. Obecně platí, že pokud jste pro Vašeho dodavatele významný nebo zajímavý odběratel, pak se Vaší aukce rád aktivně zúčastní.

Kvalitní komunikace s dodavateli

Kvalitní komunikace s dodavateli je jedním ze základních předpokladů pro úspěšnou aukci. Vyhlašovatel aukce by měl sám aktivně komunikovat s dodavateli, zeptat se jich na zájem zúčastnit se aukce, vše vysvětlit a neměl by se spoléhat jen na automaticky zasílané pozvánky z aukčního systému. Úspěšnost aukce se pak zvýší.

Jasné a reálné podmínky pro dodavatele

Specikace poptávaného zboží nebo služeb by měla být dodavatelům naprosto jasné, pro získání zakázky by měly být určeny reálné a splnitelné podmínky. Je vhodné telefonicky nebo jiným způsoběm ověřit, že je vše v pořádku a nejasnosti odstranit.

Přiměřený počet dodavatelů

Do aukce by měl být pozván přiměřený počet dodavatelů - obecně platí, že čím více dodavatelů, tím lépe. Je vhodné, aby se aukce zúčastnili Vaši stávající i noví dodavatelé - právě mezi novými dodavateli se může vyskytnout "štika v rybníce", která vyvolá skutečný boj o zakázku.

Potřebujete další informace?

Rádi Vám odpovíme na Vaše další otázky, stačí nás kontaktovat.

Kontaktní formulář